Indexace nových URL v Seznam.cz

Pomáhá urychlit indexaci a reindexaci důležitých URL ve vyhledávači Seznam.cz po redesignu, nebo spuštění nového webu.


1. Bezpečnost a anonymita

Já nevidím a nemůžu vidět vaše data.
Celá aplikace je bezpečná a vaše data (API klíč a všechny URL) jsou jen v okně vašeho prohlížeče a na serverech Seznamu, kam se data posílají. Veškerá komunikace probíhá pouze ve vašem prohlížeči a nic se neukládá na tomto serveru. Aplikace funguje pomocí JavaScriptu a AJAXové odesílá API klíč a URL přímo na servery Seznamu.
Data jsou šifrovaná pomocí HTTPS a putují přímo z vašeho prohlížeče do Seznam.cz. Vůbec nejdou přes tento server, na kterém tento web běží.
Aplikaci můžete použít jen pro doménu, která vám patří a máte ji ověřenou v Seznam Webmaster Tools.
Na stránkách jsou nasazeny měřící kódy Google Analytics. Měří základní věci (počet návštěv, pageviews, bounce rate, atp.). Google Analytics nemá přístup k datům, která vyplňujete do aplikace - nemůže ani k API klíči, ani k URL.

Autorem jsem já Jaroslav Hlavinka.
Pokud máte cokoliv k tomuto nástroji, nebo obecně k SEO, tak mi zavolejte, nebo napište - kontakty najdete na hlavinka.cz.
Nástroj vznikl především pro potřeby Školení technického SEO, které školím s Pavlem Ungrem v Praze a Brně.

2. Proč aplikaci používat?

Seznam nekteré weby neindexuje tak rychle, jak by si jejich majitelé a SEO konzultanti představovali. Je to částečně vlastnost. Obecně jsou 3 situace, kdy se hodí tuto aplikace použít:

Po tom vždy chcete co nejrychleji poslat nové URL Seznamu, aby je prošel a případně zaindexoval.
Seznam umožňuje u webů (u kterých ověříte, že je vlastníte) takhle poslat až 500 URL denně k projití Seznambotem. Takové URL Seznam projde (crawling). Jestli ji zaindexuje už závisí na Seznamu. Každopádně - tohle je jedna z cest jak zaindexovat web v Seznamu rychleji.

Počet zaindexovaných URL a vývoj v čase můžete sledovat přímo v Seznam Webmaster Tools.

Pokud se vám stane, že časem URL ze Seznamu zase vypadnou, je to nejspíše tím, že obsah stránky stojí za prd, nebo má web obecně velmi málo odkazů. Asi tušíte, jak na obojím zapracovat.

3. Jak aplikaci používat?

  1. ověřte si svůj web v Seznam Webmaster Tools
  2. získejte API klíč
  3. připravte si seznam 500 URL webu. Když jich máte na webu více, je třeba prioritizovat. U nového webu to mohou být homepage a důležité kategorie, produkty, nebo články (např. podle počtu interních odkazů, které na ně vedou podle Screaming Frog). U redesignovaného webu můžete seřadit URL celého webu podle návštěvnosti ze Seznamu za poslední rok (to odfiltruje sezónnost). Když máte přes 500 URL, tak si denně udělejte chvilku a přidávejte je průběžně.
  4. odešlete formulář a buď můžete koukat, nebo dát okno na pozadí. Ale nesmíte ho zavřít.

Toto řešení a nástroj nejsou samospásné. Pokud vám Seznam neindexuje web, nebo indexuje pomalu, je rozumné snažit se více a především:

4. Další tipy a informace

  1. Každá URL se posílá zvlášť. Po odeslání první URL se čeká 10 sekund před odesláním druhé URL, pak zase 10 sekud čekání, atd.
  2. Pokud vidíte mnoho chyb, můžete stránku znovunačíst refreshem (např. CTRL+R, nebo F5) a začít znovu.
  3. Pokud dostáváte chybu "401 - API key does not exist", tak buď máte špatný API klíč, nebo AdBlock, Ghostery, nebo podobný plugin. Vypněte ho a zvažte AdBlocky nepoužívat - je to neetické.
  4. Připomínky, zlepšováky a chyby se mi nebojte říct. Pomůže to zlepšit tento nástroj. Kontakty na mne najdete na hlavinka.cz


Skrýt nápovědu

Získáte ho zdarma zde. API klíč a URL NEUKLÁDÁM. Vidíte ho jen vy na svém monitoru a pak až API web Seznamu.
1 URL na řádek, absolutní URL se správným protokolem HTTP/HTTPS, URL neenkódované, mažte prázdné řádky a prázdné znaky před a po URL Počet URL 0/500Výsledek:

# Stav URL Poznámka