Někdy pro svou práci potřebuji nástroje, které mi práci zautomatizují a ulehčí. Všechny důležité nástroje pro SEO ode mne najdete tady:

  1. SEO robot – automatizace sledování změn na webu. Vznikl proto, že se mi v Seznamu často pod rukama měnil obsah titulků, popisků, canonical tagů, vypadávaly různé staré přesměrování, atp. Tento nástroj kontroluje webovku co pár minut a zjišťuje změny v HTML kódu, které by mohly mít vliv na SEO.
  2. Seznam Indexer – po redesignu webu je často nutné Seznamu říct o změněných URL a poslat mu ty nejdůležitější a urychlit tak reindexaci. Pro to vznikl tento nástroj.
  3. Placla – kontrola kvality webu – když jsem naposledy přišel na Placlu, tak tam byla fůra webů, u kterých nebylo vidět, jak jsou kvalitní. Abych si mohl v nabídkách na Placle vybrat, potřeboval jsem nějaká data k doménám, abych odlišil sračkoweby na expirovaných doménách, nebo nenavštěvované weby od těch, které jsou pro nákup odkazů zajímavé.
  4. rozšíření People also search for pro Chrome – pomáhá vytáhnout fráze „People also search for“ v Googlu. Při hledání „bábovka“ v Googlu přidá doprava boxík s frázemi, které jsou podobné, jako „bábovka“ a lidé je také hledají. Pomáhá to lidem při obsahovém SEO a analýze klíčových slov.